Radyofrekans Altın İğne

Radyofrekans Altın İğne

Radyofrekans altın iğne uygulaması aynı zamanda fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da adlandırılır. Bu uygulama bir tür cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulaması olarak tercih edilmektedir.

İnsan cildi en özel alanlarından birisidir ve hem sağlığını hem güzelliğini yansıtmada etkilidir. Fakat gerek yaşlanmaya bağlı olarak gerekse çevresel faktörlerden dolayı ciltte çeşitli problemler oluşur. Deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkları azaltmada, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermede Antalya radyofrekans altın iğne uygulaması oldukça faydalıdır.

Radyofrekans altın iğne seanslar halinde yapılır. Seans sayısına işlemi uygulayan hekim tarafından cildin durumu ve çalışılacak bölge göz önünde bulundurularak karar verilir. Uygulama ile hedeflenen cilt görünümüne kaç seansta ulaşılacağı ciltteki deformasyon seviyesine ve miktarına bağlı olmaktadır. Uygulama vücudun farklı bölgelerine uygulanabilmekte, cerrahi işlem gerektirmeyen bir uygulama türü olduğundan hastalar kısa bir vakit ayırarak işlem yaptırabilmektedir.

Antalya radyofrekans altın iğne ile yara izleri, istenmeyen şişlikler, kızarıklıklar, iyileşme süreleri ortadan kalkmaktadır. Kullanılan özel cihaz cildin yüzeyini etkilemezken alt katmanlara yüksek frekansta enerji iletmektedir. Cildin alt katmanlarına kontrollü hasar verilirken vücuttaki iyileşme süreçleriyle doğal kolajen uyarılmaktadır. Böylece lekeler, yara izleri ve kırışıklıklar iyileştirilmekte, cildin kendini yenilemesi sağlanmaktadır. Altın iğneler sayesinde cilt yüzeyi zarar görmemekte, enerji kaybı azaltılmaktadır.

Radyofrekans Altın İğne Hangi Durumlarda Uygulanır?

Antalya radyofrekans altın iğne uygulaması pek çok cilt kusurunun tedavi edilmesinde etkilidir. Bu nedenle geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi
 • Yanık ve skar uygulaması
 • Elastikiyet kaybı uygulaması
 • Yara ve yanık izleri tedavileri
 • Hamileliğe bağlı ya da kilo alıp vermeye bağlı meydana gelen çatlakların giderilmesi
 • Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi
 • İnce kırışıklıkların ortadan kaldırılması
 • Gıdı, boyun ve dekolte bölgelerinin görünümünün iyileştirilmesi
 • Akne ve izlerin tedavisi
 • Aşırı koltuk altı terlemesi tedavisi
 • Göz çevresindeki morlukların yok edilmesi
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Vücuttaki sarkıklıkların ve form kaybı olan bölgelerin düzeltilmesi
 • Cilt lekelerinin giderilmesi.

Radyofrekans Altın İğne Nasıl Yapılır?

Radyofrekans altın iğne diğer cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamalarına nazaran daha kolay ve ağrısız bir uygulamadır. Çok uzun sürelerde işleme girmeye ya da cerrahi girişimler uygulamaya gerek yoktur. Bu nedenle de son yıllarda oldukça faza tercih edilmektedir.

Antalya radyofrekans altın iğne tedavisi seanslar halinde uygulanmaktadır. Bir seansın süresi üzerinde çalışılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Genellikle 30-45 dakika arasında değişir. İşlemden sonra hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur ve gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra taburcu edilir.

Tedavinin kaç seans süreceği ve her seansın ne kadar zaman alacağı, hangi aralıklarla seansların yapılacağı uygulama yapılacak bölgeler detaylı muayene edildikten sonra uzman hekim tarafından kararlaştırılır. İşlem planlandıktan sonra randevu günü hasta işleme hazırlanır. Önce işlemin yapılacağı bölge temizlenir. Sonra acı hissinin en aza indirilebilmesi için lokal anestezik kremler sürülür. Kısa süre kremin etkisi beklenir ve işleme geçilir.

Fraksiyonel radyo frekans cihazı ve altın iğne uçları sayesinde cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilir. Böylece kontrollü tahribat sağlanır. 35-40 dakika işleme devam edilir. Ardından ciltte normal olarak kızarıklıklar meydana gelebilir. Birkaç saat içinde bunlar kendiliğinden yok olur.

Uygulama sonrasında hasta günlük yaşamına dönebilir. Ertesi gün işe gidebilir. İşlemden sonra cilt güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Bunun için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılır. Antalya radyofrekans altın iğne uygulamasında ilk uygulamadan sonra etkiler görülmeye başlanır. İşlem bittiğinde onarım deri altında bir süre devam eder. Bu yüzden işlemin üzerinden gün geçtikçe sonuçları daha belirgin hale gelmeye başlar. Tam istenen sonuçlar elde edilene kadar seanslar uzman doktorca tekrarlanır.

Radyofrekans Altın İğne Uygulanabilecek Bölgeler

Radyofrekans altın iğne vücudun geniş bir bölgesine uygulanabilir. Hem yüz hem de vücut bölgelerinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cildin güzelleştirilmesi, canlandırılması ve kusurların giderilmesi istenen herhangi bir bölgesine radyofrekans altın iğne yapılabilir.

Bacaklardaki geniş alanlara yayılmış çatlakların tedavisinde ve birkaç bölgeye birden işlem uygulanacağı durumlarda seans süreleri normalden daha uzun olur. Her bölge de işleme aynı sürede cevap vermez. Bu nedenle işlem yapılacak her farklı bölge için farklı randevular verilerek işlem yapılabilir. Seansların aksatılmaması istenen sonucun elde edilebilmesinde en temel etkenlerden birisidir.

Radyofrekans Altın İğnenin Avantajları

Cilt yenileme ve gençleştirmeye yönelik günümüzde pek çok farklı uygulama yapılabilmektedir. Bunlardan hastaya en uygununun hangisi olduğuna hekim önerileri doğrultusunda karar verilmelidir. Son yıllarda kolay uygulanabilirliği ve hasta konforu nedeniyle radyofrekans altın iğne en çok tercih edilen cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarından birisidir. Uygulamanın sağladığı başlıca avantajlar şunlar olmaktadır:

 • Radyofrekans altın iğne ile ciltte kabuklanma, pullanma ya da soyulma olmamaktadır.
 • Uzun süren şişlik, morluk, kızarıklık olmadığından uygulama dışarıdan fark edilmemektedir.
 • Etkileri geçici değil, kalıcıdır.
 • İlk seanstan itibaren etkileri çok rahat fark edilebilir.
 • Hastanede yatmaya, kalmaya gerek yoktur. Hemen ertesi gün hasta yaşamına geri dönebilir.
 • Bilimsel çalışmalarla da cilt yenileme ve kusurlarını gidermedeki etkisi kanıtlanmış bir uygulamadır.
 • Bütün ten renklerinde ve cilt tipinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 • Cerrahi işlem içermemekte, kısa süreli olduğundan hasta konforu en üst seviyede olmaktadır.

Radyofrekans Altın İğne Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Radyofrekans altın iğne uygulaması yapıldıktan sonra ciltte mikro tahribatlar oluşur. Bunun için doktorunuz bazı tavsiyelerde bulunur. Bu tavsiyelere uyulması işlemin daha iyi sonuç vermesinde etkili olacaktır.

Radyofrekans altın iğne sonrasında uygulama yapılan bölgeye bir gün su değmemelidir. Yüz bölgesine yapıldı ise makyaj yapılmamalıdır. Kabuk oluşursa soyulmamalı, doğal iyileşmeye bırakılmalıdır. Güneş ışığıyla doğrudan temastan kaçınılmalıdır. Merkezimizde hekimlerimiz uygulama öncesi ve sonrasında dair bütün bilgilendirmeleri yapmaktadır.