Boyun ve Dekolte Botoksu

Boyun ve Dekolte Botoksu

Boyun ve Dekolte Botoksu Nedir?

Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan ve özellikle kadınlarda kırışıklık ve sarkma gibi estetik problemler ile kendini gösteren süreçlerde birtakım estetik işlemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu estetik ihtiyacın başında gelen bölgeler ise kırışıklık ve sarkmaların en belirgin şekilde gerçekleştiği boyun ve dekolte bölgeleri olmaktadır.

Boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıkların giderilmesi noktasında cerrahi bir işlem gerektirmeyen boyun ve dekolte botoksu; özellikle son yıllarda kişilerin tercihi olmaktadır. Botoks işleminin pratik ve hızlı sonuçlarının da etkisi ile kişiler boyun ve dekolte botoksu uygulamasından memnun kalmaktadır. Boyun ve dekolte bölgelerinde ilerleyen yaşlarda özellikle ortaya çıkmakta olan ince çizgilerin ve kırışıklıkların da giderilmesi ile kişi daha genç ve estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Boyun ve dekolte botoksu gerektiren durumlar kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte birtakım ortak nedenlere de bağlı olarak gelişmektedir. Genetik faktörler bunların başında gelir. Aynı zamanda kişinin sahip olduğu cilt yapısı da yine bu nedenlerin arasında yer alır.

Antalya boyun ve dekolte botoksu uygulamalarının etkisi yaklaşık 4-6 ay arasında sürmektedir. Botoks işlemini yeniden yaptırarak bu süre uzatılabilir. İşlem ortalama 20 dakika sürmektedir.

Özellikle boyun botoksu avantajlarından biri de gıdı bölgesi denilen alanda bulunan kas bantlarının sarkık görünümünün engellenmesidir. Böylece kişi estetik açıdan daha güzel görünmekte ve kırışıklıkları da giderilmektedir. Boyun botoksundan sonra 3-4 saat süresince uygulama bölgelerine su temas ettirilmemeli, sauna ve hamam gibi yüksek sıcaklık derecelerine sahip olan ortamlardan uzak durulması gerekmektedir.

Boyun bölgesinin hemen altına yer alan ve devamı ile kişiye estetik bir görünüm kazandıran dekolte bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde dekolte botoksu etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle kadınlar dekolte kıyafetleri tercih etmeleri konusunda bu alandaki kırışıklıklardan rahatsız olurlar ve giysi tercihleri de bu doğrultuda değişiklik gösterir. Böylelikle botoks uygulaması ile dekolte bölgesi daha canlı bir görünüme kavuşmakta ve kişiler de istedikleri dekolte detayı olan kıyafetleri kolaylıkla tercih edebilmektedir.

Boyun ve Dekolte Botoksu Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak alanlara botoks öncesinde anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulur. Ardından muayene sırasında belirlenen bölgelerin cilt altına ince uçlu iğneler yardımı ile dolgu malzemesi enjekte edilir. Antalya boyun ve dekolte botoksu ile cilde nem, elastikiyet kazandırılarak kolajen sentezine etki edilmesi sağlanmaktadır. Botoks ile oldukça hızlı ve etkin bir biçimde cildin tazelenmesi sağlanmaktadır. Dolayısıyla boyun ve dekoltede oluşan kırışıklıklara ve çizgilere zaman içerisinde direnç kazandırılır iken; cildin nem dengesi de sağlanmış olmaktadır. Yaklaşık 20 dakika süren basit ve kolay uygulanabilen bu estetik işlem sonrası kişi gündelik yaşamına kısa süre içerisinde devam edebilmektedir.

Boyun ve Dekolte Botoksu Süreci

Boyun ve dekolte bölgesine estetik işlem yaptırmadan önce alanında uzman olan bir doktora muayene olmak gerekmektedir. Botoks uygulamasını gerçekleştirecek olan doktorun muayenesi sonucunda hangi bölgelere botoks uygulaması yapılmasının daha verimli sonuçlar doğuracağı hasta ile paylaşılmaktadır. Böylelikle kişiler için en uygun olan tedavi yöntemi ile botoks uygulamasına başlanır. Boyun ve dekolte botoksunun amacı, bu alanda bulunan kasları zayıflatmaktır. İlerleyen yaş süreci ile birlikte mevcut kaslar gevşeme gösterdiği için bu bölgelerde bir süre sonra kırışıklıklar görülebilmektedir. Bu estetik sorunun ortadan kaldırılması ve bu alandaki kırışıklık görüntülerinin estetik bir şekilde çözülmesi açısından boyun ve dekolte botoksu uygulaması önemli oranda öne çıkmaktadır.

Boyun ve Dekolte Botoksunun Avantajları

Boyun ve dekolte botoksu işleminin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Boyun ve dekolte botoksu, kırışıklık ve bu bölgelerde yer alan çizgilerin giderilmesinde oldukça kolay olan bir estetik işlemdir.
  • Cerrahi yöntemler gerektirmeyen bir işlem olduğu için iyileşme süreci botokstan hemen sonra olmaktadır.
  • Boyun çizgileri için botoks uygulaması; kesi işlemi gerektirmediği için herhangi bir enfeksiyon, iltihap ya da yara riskleri olmamaktadır.
  • Botoks işlemi sonrasında bandaj veya pansuman gerekmemekte ve işlem sonrası hiçbir iz oluşmamaktadır.
  • Boyun ve dekolte botoksu uygulamalarında lokal anesteziye aynı zamanda genel anesteziye gerek duyulmamaktadır.
  • Boyundaki çizgilerin azaltılması sağlanarak boyun; işlem sonrasında estetik bir görünüm kazanmaktadır.
  • Dekolte bölgesi, uygulama sonrasında kişiler tarafından daha rahatça kullanılır.
  • Boyun ve dekolte botoksu sonrasında hastalar gündelik yaşamına kısa süre içerisinde dönebilmektedir.
  • Boyun ve dekolte botoksu ile görünüm olumlu yönde etkilenmektedir.
  • Uygulama sonrası genellikle şişlik ya da morluklar görülmemektedir. Bazı durumlarda hafif kızarıklıklar olabilmektedir. Ancak bu yan etkiler kısa süre içerisinde geçmektedir.

Boyun ve Dekolte Botoksunun Amacı

Yaşlanma belirtilerinin en belirgin şekilde ortaya çıktığı bölgelerden olan boyun ve dekolte bölgeleri; yani platisma tüm bölgeyi sarmaktadır. Zaman içerisinde derinin elastikiyetini kaybetmesi ile birlikte aşağı yöne doğru bu bölgedeki ince deri görünümünde sarkmalar oluşmaktadır. Antalya boyun ve dekolte botoksu ile estetik görünümünü ve formunu kaybetmiş olan bu bölgelere estetik müdahalelerde bulunularak sarkık görüntünün kaybolduğu bir görünüm kişiye kısa süre içerisinde kazandırılmaktadır.

Boyun ve Dekolte Botoksunun Yan Etkileri

Her estetik işlemde olduğu gibi boyun ve dekolte botoksu sonrası bazı yan etkiler görülebilmektedir. Ancak bu yan etkiler geçici olmaktadır. Şayet botoks uygulamasında yüksek oranda botoks verilmiş ise boyun kaslarında kas gücü problemleri ortaya çıkabilmekte ve bu durum ilk bir ay içerisinde ortadan kalkmaktadır. Ayrıca botoks işlemi, uzman kişiler tarafından uygulanmaz ise birtakım yutma güçlüğü problemleri de görülebilmektedir. Bu gibi yan etkilerin azaltılması için mutlaka boyun ve dekolte botoksunun uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi ve bu estetik işlemlerde nitelikli ve kaliteli hizmetler sağlayan klinikler tercih edilmesi işlemin başarısı açısından öne çıkmaktadır.

Ekibimiz ile tanışmak ister misiniz

Akınıza takılan tüm soru, görüş, öneri ve şikayetleriniz için bizler ile irtibata geçin

Dr. Neslihan ÜSTÜN YÜKSEL

Medikal Estetik ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi

Ali Çavdar

Yönetici

Duygu Özkanat

Estetisyen

Burcu Koca

Hemşire