Damardan Yüksek Doz C Vitamini

Damardan Yüksek Doz C Vitamini

Yüksek Doz C Vitamini Nedir?

Yüksek Doz C vitamini antioksidan etkisinden dolayı ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için en çok tercih edilen tedavi yöntemidir.

Damardan Yüksek Doz C Vitamini

Yüksek doz c vitamini minerallerinin damar yolu ile vücuda aktarılmaktadır. Güçlü bir antioksidan olan yüksek doz c vitamini bağışıklık sistemi tedavilerinde oldukça etkilidir. Son yıllarda özellikle enfeksiyon hastalıkları, kanser tedavilerinde oldukça etkilidir.

Yüksek doz C vitamini (askorbik asit) bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu viral hastalıklara karşı korur.

Yüksek doz C vitamini, antioksidan etkisi sayesinde vücudun hücrelerini serbest radikal hasarından korur, demirin emilimini arttırdığından, hücrelerdeki enerji üretimini destekler ve yağ yakımını arttırır

Yüksek doz C vitamini infüzyonu C vitamininin doğrudan kan dolaşımına girmesi ile maksimum düzeyde etki ederek  virüs ve toksinlerin elimine edilmesi sonucu, sağlıklı hücrelerin hasar görmesi engellenmiş olur.

Şiddetli bir C vitamini eksikliği şu durumlarda ortaya çıkabilir:

  • Akut ve kronik enfeksiyonlar
  • Kronik enflamatuar hastalıklar
  • Bağırsak emilim bozuklukları
  • Beslenme bozuklukları

Beslenme yoluyla alınmayan C vitamini eksikliği varsa, damardan yüksek doz C vitamini vermek en uygun yoldur. Ağızdan ne kadar çok c vitamini alınsa da bağırsaktaki emilimi çok sınırlı miktarlardadır.

İnce bağırsaktan , C vitamini özel taşıma molekülleri tarafından emilir ve kana taşınır. Kandaki taşıyıcıların sayısı sınırlıdır, bu yüzden C vitamini miktarının sadece bir kısmı kan yoluyla vücuda dağılır. Damardan infüzyon yoluyla alınan yüksek doz C vitamini çok daha yüksek kan seviyelerine ulaşır. Ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Yüksek doz c Vitamini ayrıca yorgunluk sonucu oluşan vücut direnci kayıplarında da etkili şekilde kullanılmaktadır.

 

Ekibimiz ile tanışmak ister misiniz

Akınıza takılan tüm soru, görüş, öneri ve şikayetleriniz için bizler ile irtibata geçin

Dr. Neslihan ÜSTÜN YÜKSEL

Medikal Estetik ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi

Necla Nini

Yönetici

Seher Öztürk

Hemşire

Esra Dilan Doğ

Hemşire

Özlem Ertürk

Estetisyen