Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Cildimiz dış dünya ile bağlantıda olduğumuz en önemli ve hassas giysilerimizden birisidir. Yaşlandıkça kişide görülen kolajen üretimi etkisini azaltmakta ve yavaşlamaktadır. Zamanla görülen bu durumun sonuçları arasında bazı bölgelerde sarkmalar meydana gelmekte ve bu sarkmalar sonucunda da kırışıklıklar meydana gelmektedir. Estetiğin çeşitli alanlarından biri olan nazolabial dolgu, bu olumsuz sonuçların ortadan kaldırılmasında etkili bir estetik yöntemdir. Antalya nazolabial dolgu burun kanatlarından başlayarak ağız kenarına kadar inen çizgilerin ortadan kaldırılması için uygulanan bir estetik dolgu uygulamasıdır.

Gündelik yaşam koşuşturması, yaşlanma ve çevresel faktörlerden dolayı gün geçtikçe varlığını daha da hissettiren bu çizgiler kişinin sahip olduğu yüz ifadesinde olumsuz değişimlere sebep olmakta ve kişide yorgun ve mutsuz bir ifade ortaya çıkmaktadır. Bu durumun çözülmesi noktasında estetik bir işlem olan nazolabial dolgu sayesinde derin çizgilerin giderilmesi ve kişinin daha sağlıklı ve estetik bir görüntüye sahip olması hedeflenmektedir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Antalya nazolabial dolgu işlemi hastanın sahip olduğu sorunlara bağlı olarak uygulanmaktadır. İşlemin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz miktarına işlemi yapacak doktor tarafından karar verilmektedir. Nazolabial dolgu öncesinde hastanın nazolabial dolgu yapılacak olan bölgesi muayene edilmektedir. Sonrasında ise ortalama 2 seans şayet hastanın durumuna göre gerekli görülür ise 3 seans yapılması doktor tarafından belirlenmektedir. Yapılacak olan işlem öncesinde, kişi en az 2 hafta öncesine kadar muayene edilmeli, gerekli görülen her türlü tetkik yapılmalı ve hasta süreç için hazırlanmalıdır. Uygulama öncesinde bölge iyice temizlenmekte olup anestezik krem yardımı ile ya da tercihe bağlı nadiren de olsa lokal anestezi yöntemi ile işleme başlanmış olunur. Bu yöntem sayesinde hastanın Nazolabial dolgu işlemi sırasında acı hissetmesi engellenmiş olmaktadır. İnce bir iğne veya kanül yardımı ile dolgu belirlenen çizgilere enjekte edilmektedir. Diğer estetik uygulamalarına oranla nazolabial dolgu uygulaması tek seferde gerçekleşmesi yerine iki seferde yapılması; daha sağlıklı ve estetik açıdan daha güzel bir sonuç doğurmaktadır. Antalya nazolabial dolgu sonrası ise hasta kısa bir süre sonra gündelik hayatına geri dönebilmektedir.

Öncelikle kişinin her türlü kozmetik ürünün kullanımından uzak durması gerekmektedir. İşlem sonrası yorucu ve ağır aktivitelerden aynı zamanda sporlardan uzak durulmalı ve yorucu hareketler yapılmamalıdır. Nazolabial operasyonu sonrası özellikle alkol ve sigara tüketimine ara verilmeli hatta asitli içeceklerden doktorun belirlediği süre içerisinde uzak durulması gerekmektedir. Kişi yaklaşık 10 gün boyunca aşırı sıcak su ile temas etmemelidir. Bütün bu yapılması gereken durumlar sürecin sağlıklı geçmesi ve yapılan bu işlemin kalıcılığının süresi ile doğru orantılı olmaktadır.

Nazolabial dolgu işleminin kalıcılık süresi birçok sebebe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hastanın iyileşme sürecinde kendine yaptığı bakım, doktoru tarafından verilen talimatlara uyma oranı dolgunun kalıcılık süresini doğrudan etkilemektedir.

Nazolabial Dolgu Faydaları Nelerdir?

Günümüzde sıklıkla başvurulan bir estetik yöntem olan nazolabial dolgu işleminin faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

• Cilde olduğundan daha fazla bir canlılık kazandırmaktadır.
• Kişi, dolgu yaptırdıktan kısa bir süre sonra gündelik yaşamına devam edebilmektedir.
• Ciltteki kolajen üretiminin artmasını desteklemektedir.
• Kısa sürede gerçekleştirilen bir işlem olduğu için kolaylıkla tercih edilebilmektedir.

Nazolabial Dolgunun Yan Etkileri

Antalya nazolabial dolgu estetik uygulamasının herhangi bir yan etkisi olmamaktadır. Ancak işlem sırasında kullanılan iğneden ötürü hafif kızarıklıklar ve morluklar meydana gelebilmektedir. Elbette bu durum geçici ve normal bir durum olarak karşılanmaktadır. İyileşme süreci içerisinde bu sorunlar 1 - 2 gün içinde azalarak ortadan kalkmaktadır. Doktor tarafından verilen bakım ürünleri ve talimatlar ile yan etkilerin sonuçları azaltılmaktadır.

Ekibimiz ile tanışmak ister misiniz

Akınıza takılan tüm soru, görüş, öneri ve şikayetleriniz için bizler ile irtibata geçin

Dr. Neslihan ÜSTÜN YÜKSEL

Medikal Estetik ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi

Ali Çavdar

Yönetici

Duygu Özkanat

Estetisyen

Burcu Koca

Hemşire